POŁOŻNA W AFRYCE

Słyszeliście może o akcji „Położna w Afryce”  organizowanej przez  Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” ? Ja wiedziałam o akcji już jakieś dwa lata temu, a to za sprawą mojej koleżanki z klasy Eweliny Walkowiak, która po liceum (do którego chodziłyśmy razem) wybrała się na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i zostać POŁOŻNĄ. Jej super dobre serducho postanowiło pełnić misję medyka na Czarnym Lądzie. Od początku śledziłam jej poczytania na facebooku 🙂 kibicowałam i często wzruszałam się kiedy wrzucała zdjęcia słodkich malców albo ludzi potrzebujących pomocy. Bardzo podziwiam takie osoby jak Ewela, które potrafią robić tak dobre rzeczy dla ludzi… bo ratowanie życia jest zdecydowanie czymś dobrym i pięknym ❤

13320847_1748300958715833_3298665036406510916_o
ta w czarnej koszulce to właśnie Ewelina

Ja niestety nie posiadam takich umiejętności i pewnie ledwo poradziłabym sobie z pierwszą pomocą… Jednak Ewelina wpadła na super pomysł czyli pomaganie przez rysowanie:) Tak też zaprojektowałam koszulki, które możecie kupić na stronie MOJA KAMPANIA a pieniążki zebrane ze sprzedaży koszulek zostaną przekazane na modernizację ośrodków położniczych w krajach rozwijających się.

kosz 1

Co roku przy porodzie umiera 360 tysięcy matek, z czego 99% zgonów przypada na kraje Globalnego Południa. Ciężkie warunki życiowe, praca, choroby takie jak malaria i AIDS sprawiają, że poród w warunkach tropikalnych niejednokrotnie staje się sytuacją tragiczną. W takich warunkach podstawowy sprzęt jest całkowicie niezbędny.

kosz 3

kosz 2

Koszulki na stronie znajdziecie białe oraz czarne, damskie, męskie i dziecięce 🙂 Ceny są bardzo przyjemne bo zaczynają się od 39 zł. Myślę, że jest to bardzo rozsądna cena za koszulkę i dobry uczynek w jednym.

kosz 4

kosz 5

Koszulki znajdziecie TUTAJ 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat pracy  POŁOŻNEJ W AFRYCE polecam obejrzeć wywiad z Eweliną .

http://wtkplay.pl/video-id-24962-kulisy_afrykanskiego_porodu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s