LIHO- HANNYA

dnia

Ten rok rozpoczęłam pracowicie, sesją zdjęciową z Magdaleną Berny, aby zaprezentować Wam drugą część projektu LIHO. Zanim jednak pokażę Wam efekty sesji w Mint Light Studio oraz maskę, którą wyklejałam przez ostatnie miesiące, chciałabym napisać czym to LIHO jest.

Projekt tworzę z moim Lisim partnerem w życiu oraz sztuce. Ja lepię i wyklejam maski ogromną ilością koralików, Grzegorz Lis maluje obrazy. LIHO składać się będzie z trzech części. W pierwszej odsłonie projektu, która pojawiła się we wrześniu ubiegłego roku zaprezentowaliśmy dwie maski japońskich lisów- Kitsune. Dziś przedstawiamy maski Hannya w dwóch wariantach: rzeźbionej, wyklejonej koralikami oraz namalowanej akrylem na drewnie. Ostatnia część projektu prawdopodobnie ujrzy światło dzienne wczesną wiosną, a głównymi bohaterami staną się koty- Manekineko, Bakeneko oraz Nekomata.

Maski możecie kupić na ETSY oraz na stronie domu aukcyjnego ART IN HOUSE.

Hannya to demon kobiety, która została całkowicie owładnięta zazdrością z powodu miłości.

Maski te występują w kulturze i sztuce japońskiej. Znane są międzyinnymi z teatru nō . Maska była zakładana przez aktora podczas spektakli. Ukazywała szeroki wachlarz emocji, nie tylko zazdrość, ale również: wściekłość, bezradność, upokorzenie, odrzucenie i bezsilność.

Maska wykonana jest z żywicy oraz gliny. Pokryłam ją tysiącami szklanych koralików o średnicy 2mm. Zawieszona jest na drewnianym podobraziu o wymiarach 45 X 35 cm, które zostało pomalowane przez Grzegorza.

Na drugim podobraziu Lis namalował kolejną maskę.

Jestem bardzo wdzięczna całej ekipie, która pracowała z nami nad sesją zdjęciową. Za wszystkie fotografie odpowiada niesamowicie kreatywna Magdalena Berny. Makijaż wykonała ( jak zawsze) mistrzyni pędzla Kasia Latajka, a w prawdziwe, japońskie kimona ubrała nas Bożena z Kimono.New.Age.

Dziękuję Wam za zaangażowanie ❤

zdjęcia: Magdalena Berny
makijaż: Kasia Latajka
stylizacje: Kimono.New.Age

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s